wybrałeś zabawę: Indiańskie Łapacze Snów
Wedle indiańskiej kultury, łapacze snów są uważane za pułapkę na koszmary, które wpadają w nici niczym w pajęczą sieć. Zgodnie z legendą złe sny są łapane w sieć i wraz z wschodem Słońca spalają się, gdy dobre sny przechodzą przez środek łapacza, ześlizgują się z piór i wpadają do główki śpiącego dziecka. Tworzenia łapaczy snów jest idealnym zadaniem by pomóc wyrazić swoje emocje orz porozmawiać o problemach.
- Cel terapeutyczny:Wspieranie różnorodności kulturowej przez tworzenie ważnych symboli w kulturze i promowanie mówienia o emocjach.
- Grupa wiekowa: Dzieci w wieku szkolnym
Zabawa terapeutyczna:
Potrzebne materiały:
- Tamborek (koło do haftowania) lub giętka gałązka (30 cm), jedna na Dziecko
- Cienki drut (potrzebny tylko, gdy używa się gałązki)
- Kordonki
- Nożyczki
- Igła do tkanin dekoracyjnych
- Koraliki
- Piórka
- Jeśli używasz gałązek, zagnij je w kształt koła i zwiąż końce drutem.
- Zanim zaczniemy zadanie, porozmawiaj o legendach związanych z łapaczami snów. Zachęć Dzieci do dyskusji na temat snów i koszmarów oraz zaproś do rozmyślań o czym lubią śnić.
- Kółko owijamy kordonkiem. Należy to wykonać bardzo ściśle, aby nie było widać metalowej powierzchni obręczy.
- Weź włóczkę w innym kolorze i stwórz z niej sieć wewnątrz okręgu. Postaraj się zachować symetrię, by dekoracja wyglądała estetycznie. Możesz użyć kleju, by włóczka nie zmieniała swojego położenia na okręgu.
- Do okręgu przymocuj kilkucentymetrowe nitki włóczki, na których wcześniej przykleiłeś pióra i paciorki. Do obręczy przyklej też pętelkę ze sznurka, która będzie pełniła funkcję uchwytu do zawieszania. Twój łapacz snów jest gotowy.
- Zachęć do powieszenie zrobionych łapaczy snów blisko ich łóżek.
zobacz pozostałe zabawy w kategorii